СТРАХУВАННЯ ВАНТАЖІВ (клас страхування 7)

Інформація про страховий продукт:

1. Об’єкт страхування.

Об’єктом страхування є майно, що перевозиться (включаючи вантаж, багаж (вантажобагаж)), наземним (автомобільним, залізничним), повітряним, водним та комбінованим видами транспорту від пункту відправлення до пункту призначення.

2. Страхові ризики та обмеження страхування.

Страховими ризиками можуть бути:

Умови страхування вантажоперевезень (A)

Страховій виплаті за цими умовами підлягає будь-яке зовнішнє фізичне пошкодження або знищення застрахованого майна (вантажу) за Договором страхування, спричинені будь-яким нещасним випадком.

Умови страхування вантажоперевезень (B)

Страховій виплаті за цими умовами підлягає зовнішнє фізичне пошкодження або знищення застрахованого майна (вантажу) за Договором страхування, спричинені одним з наступних ризиків:

а) пошкодження або знищення застрахованого вантажу, які сталися внаслідок

  • пожежі або вибуху;
  • посадки на мілину, викиду на берег, перекидування судна або у випадку, коли судно тоне;
  • перекидування або сходження з колій під час наземного транспортування;
  • зіткнення судна або транспортного засобу з будь-яким об’єктом, за винятком контакту з водою;
  • розвантаження судна в порту в результаті аварії;
  • землетрусу, виверження вулкану чи удару блискавки;

б) пошкодження або знищення застрахованого вантажу, які спричинені

  • загальною аварією;
  • скиданням або змиванням вантажу за борт;
  • проникнення надходження морської, озерної або річкової води в трюм судна або транспортний контейнер або місце зберігання;

в) повне знищення любого багажного місця в результаті втрати, змиву, чи падіння під час завантаження на чи розвантаження із судна чи транспортного засобу.

Умови страхування вантажоперевезень (С)

Страховій виплаті за цими умовами підлягає зовнішнє фізичне пошкодження або знищення застрахованого майна (вантажу) за Договором страхування, спричинені одним з наступних ризиків:

а) пошкодження або знищення застрахованого вантажу, які сталися внаслідок

  • пожежі або вибуху;
  • посадки на мілину, викиду на берег, перекидання судна або у випадку, коли судно тоне;
  • перекидання або сходження з колій під час наземного транспортування;
  • зіткнення судна або транспортного засобу з будь-яким об’єктом, за винятком контакту з водою;
  • розвантаження судна в порту в результаті аварії;

б) пошкодження або знищення застрахованого вантажу, які спричинені

загальною аварією; скиданням вантажу за борт.

У будь-якому разі страхуванню не підлягають дорогоцінні метали, фінансові документи та документи, що мають номінальну вартість, живі тварини, вироби мистецтва та антикваріат, ядерні чи радіоактивні вантажі.

3. Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності):

Мінімальний розмір страхової суми – 20 000 грн.

Максимальний розмір страхової суми – 4 000 000 000,00 грн.

4. Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу:

Мінімальний страховий тариф – від 0,001%.

Максимальний страховий тариф – до 18%.

5. Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності):

Вид франшизи: безумовна.

Мінімальний розмір франшизи: 0%.

Максимальний розмір франшизи: 65%.

6. Територія та строк дії договору страхування [включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)].

Країни, через які пролягає маршрут перевезення (з територіальними обмеженнями, передбаченими в договорі страхування).
Строк дії договору страхування встановлюється за згодою сторін та зазначається в договорі страхування.
Якщо договором страхування не передбачено інше, договір набирає чинності з 00:00 год. дати, зазначеної в договорі страхування, як дата початку строку дії договору, але не раніше 00:00 годин дня, наступного за днем надходження або сплати (якщо це визначено в договорі) страхової премії чи її першої частини (у разі сплати страхової премії частинами) на рахунок Страховика в розмірі та строк, зазначені в договорі страхування.
Договір діє до 24:00 год. дати, зазначеної в договорі як дата закінчення його дії, якщо інші обставини, передбачені договором, не призвели до дострокового припинення дії договору.
Строк дії договору може поділятись на періоди страхування в межах загального строку дії договору страхування

7. Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат.

Підставами для відмови Страховика в здійсненні страхової виплати є:

  • навмисні дії Страхувальника або особи, на користь якої укладено Договір, спрямовані на настання страхового випадку. Зазначена норма не поширюється на дії, пов’язані з виконанням ними громадянського чи службового обов’язку, в стані необхідної оборони (без перевищення її меж) або захисту майна, життя, здоров’я, честі, гідності та ділової репутації. Кваліфікація дій Страхувальника або особи, на користь якої укладено Договір, встановлюється відповідно до чинного законодавства України;
  • вчинення Страхувальником умисного злочину, що призвів до страхового випадку;
  • подання Страхувальником свідомо неправдивих відомостей про предмет Договору або про факт настання страхового випадку;
  • отримання Страхувальником повного відшкодування збитків від особи, винної у їх заподіянні. (Якщо збиток відшкодований частково і менше від необхідного страхового відшкодування, то він відшкодовується Страховиком з урахуванням суми, яку Страхувальник вже отримав від винної особи);
  • несвоєчасне повідомлення Страхувальником про настання страхового випадку без поважних на це причин або створення Страховикові перешкод у визначенні обставин, характеру та розміру збитків;
  • невиконання Страхувальником обов’язків, зазначених в Договорі, якщо тільки Страхувальник не доведе, що виконання цих обов’язків було неможливе.
  • перевезення застрахованого вантажу на несправних, непридатних транспортних засобах;
  • зберігання застрахованого вантажу в непристосованих для зберігання такого роду вантажів місцях, а також недотримання правил складування такого роду вантажів;
  • настання події, на випадок якої проводилось страхування, до початку дії страхового захисту чи після його закінчення, а також до надходження страхової премії на поточний рахунок Страховика;

інші випадки, передбачені Договором та законодавством України
Умовами договору можуть бути передбачені інші винятки із страхових випадків та обмеження страхування

8. Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту.

В межах страхової суми.

9. Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат.

Для отримання страхової виплати Страхувальник/Вигодонабувач повинні повідомити Страховика а потім звернутися до нього з письмовою заявою про страхову виплату та надати документи, які підтверджують факт настання страхового випадку (перелік документів визначається в договорі страхування).
Страховик зобов’язаний встановити факт, причини та обставини такої події та прийняти з урахуванням умов договору страхування рішення про визнання або невизнання випадку страховим та визначити розмір збитку.
У випадку прийняття рішення про виплату Страховик зобов’язаний здійснити страхову виплату у строки, визначені договором страхування.
Рішення про відмову у страховій виплаті Страховик зобов’язаний повідомити Страхувальнику/Вигодонабувачу з обґрунтуванням причин відмови у строк, визначений договором.
У разі визнання випадку страховим Страховик здійснює страхову виплату Страхувальнику/Вигодонабувачу відповідно до умов договору страхування.
Страхова виплата не може перевищувати розміру прямого збитку, заподіяного страхувальнику та/або іншій особі, передбаченій договором страхування.

10. Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини.

Страховик може відмовити у страховій виплаті або зменшити її розмір у випадку якщо Страхувальник:

  • несвоєчасно повідомив про настання страхового випадку у передбачені умовами договору строки;
  • не виконав обов’язки, згідно умов договору страхування;
  • не сплатив страхову премію (її чергову частину) у строки визначені договором страхування;

інших підстав, встановлених чинним законодавством України, та договором страхування.

11. Інформацію про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору.

Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими. У зв’язку з укладенням договору відсутня необхідність отримання додаткових чи супутніх послуг страховика та/або третіх осіб, пов’язаних з отриманням фінансової послуги за договором.

12. Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії.

Не передбачено.

Консультацію та відповіді на Ваші запити можна отримати у наших менеджерів зі страхування: тел./факс: (+38) (044) 245-62-17, 249-65-04, 270-06-18

На виконання вимог Пункту 28 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів), затверджених Постановою КМУ від 7 грудня 2016 р. № 913 АТ СК «БУСІН»  з 10 грудня 2017 р. здійснює безкоштовне виїзне обслуговування клієнтів з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

При необхідності надання страхових послуг за місцем проживання необхідно зателефонувати за тел. (+38) (044) 245-62-17, 249-65-04 з понеділка по п’ятницю з 9-00 до 18-00 (без обідньої перерви) та надати усну заявку у довільній формі на виїзне обслуговування.