11 вересня 2014

Рейтингове агентство «Стандарт-Рейтинг» підтвердило рейтинг надійності СК «БУСІН» за національною шкалою на рівні – uaAА+ (стабільний). Рейтинг надійності страховика за міжнародною шкалою складає “А+”.
Прес-реліз на сайті РА «Стандарт-Рейтинг»
Рейтингове агентство «Експерт-Рейтинг» підтвердило рейтинг надійності СК «БУСІН» за національною шкалою на рівні – uaAА (стабільний). Рейтинг надійності страховика за міжнародною шкалою складає “А”.
Прес-реліз на сайті РА «Експерт-Рейтинг»
Рейтингова цінка проводилась за результатами діяльності компанії у першому півріччі 2014 року.

16 травня 2014

Інтерв’ю з Головою Наглядової Ради СК “БУСІН” Непочатовою Ларисою Михайлівною на Першому діловому телеканалі:

16 квітня 2014

Редакція журналів «Страхова справа» та «Insurance TOP» провели 15 квітня 2014р. щорічну Презентацію підсумків діяльності страхового ринку України у 2013 році та урочисту Церемонію нагородження Лідерів «Національної премії Insurance TOP» та «Національного Клубу страхової виплати».
Крім представлення поважними експерами підсумків і прогнозів страхової галузі, на урочистому заході було проведено дискусію топ-менеджерів страховиків, брокерів, банків, іноземних дипломатичних місій та представників органів державної влади з обговоренням проблем і стратегій розвитку вітчизняного ринку страхування в умовах кризи та політичної нестабільності в Україні і світі. Учасники обговорення наголосили на необхідності ефективної реалізації потенціалу вітчизняного страхового ринку та його інтеграції у міжнародний ринок перестрахування.
Згідно аналітичних даних журналу Insurance TOP у 2013 році страхову компанію «БУСІН» третій рік поспіль було визнано Лідером Національної Премії у класі «Авіаційне страхування»

11
22

«Вже котрий рік висловлюємо вдячність за високу оцінку нашої роботи. СК «БУСІН» є практично ровесницею сучасної незалежної України. Більше 20 років ми нерозривно пов’язані з міжнародним страховим ринком. І сьогодні, незважаючи ні на що, я і всі мої колеги в компанії «БУСІН» продовжуємо вірити, що послідовність, ясність, прозорість і довіра, перевірені часом в роботі з Клієнтами та перестрахувальними Партнерами – це непорушні поняття, поняття поза часом і обставин. Хочу побажати всім нам сьогодні особистої мужності і професіоналізму», – зазначила, приймаючи почесну нагороду, Заступник Голови Правління – Виконавчий директор СК «БУСІН» Ірина Морозова.

02 квітня 2014

Рейтингове агентство «Експерт-Рейтинг» підтвердило рейтинг надійності СК «БУСІН» за національною шкалою на рівні – uaAА (стабільний). Рейтинг надійності страховика за міжнародною шкалою складає “А”.
Прес-реліз на сайті РА «Експерт-Рейтинг»
Рейтингове агентство «Стандарт-Рейтинг» підтвердило рейтинг надійності СКї «БУСІН» за національною шкалою на рівні – uaAА+ (стабільний). Рейтинг надійності страховика за міжнародною шкалою складає “А+”.
Прес-реліз на сайті РА «Стандарт-Рейтинг»
Незалежна рейтингова цінка проводилась за результатами діяльності компанії у 2013 році. Страховик з даним рейтингом характеризується дуже високим рівнем фінансової стійкості у порівнянні з іншими страховиками.

17 лютого 2014

Страхова компанія “БУСІН” святкує 21-шу річинцю успішної професійної діяльності на страховому ринку. За ці два десятиріччя наша компанія стала міцною фінансовою структурою, що займає провідне місце серед лідерів страхового бізнесу України. Бездоганна репутація, фінансова стабільність та високий професіоналізм співробітників компанії відомі в Україні та далеко за її межами протягом всіх цих років.
Дякуємо Вам, шановні партнери і клієнти за довіру, постійну підтримку та сподіваємося на продовження плідного співробітництва у майбутньому!

05 січня 2014

У рамках реалізації прийнятої стратегії розвитку на 2014 рік страхова компанія «БУСІН» значно розширила умови облігаторних договорів перестрахування авіаційних ризиків цивільної відповідальності та авіаційного КАСКО. З метою роботи в нових ринкових сегментах, а також реагуючи на структурні зміни українського авіаційного ринку і приєднання України до Договору з відкритого неба СК «БУСІН» погодило в умовах облігаторного перестрахування зняття цілого ряду географічних обмежень, збільшення ємності договору авіаційного КАСКО до 5 млн. дол. США, а також автоматичне покриття військових та пов’язаних з ними ризиків.
Дані зміни стали можливими завдяки нашій багаторічній співпраці з провідними зарубіжними перестраховими компаніями та брокерами, та є свідченням визнаної бездоганної репутації СК «БУСІН » на міжнародному страховому ринку.
СК “БУСІН” має найбільші за об’ємом на українському страховому ринку облігаторні Договори перестрахування авіаційних ризиків, а саме – цивільної відповідальності авіаексплуатанта перед третіми особами, пасажирами, за багаж, вантаж та пошту (Aircraft Third Party, Passenger, Passenger Baggage, Cargo and Mail Legal Liability Treaty) з лімітом відповідальності 850 млн. дол. США (включаючи покриття військових та пов’язаних з ними ризиків); авіаційного КАСКО (Aircraft Hull All Risks Treaty) з лімітом 5 млн. дол. США (включаючи покриття військових та пов’язаних з ними ризиків).
Лідером облігаторних договорів СК «БУСІН» є синдикат Ллойдс. До договорів також залучені провідні перестрахові компанії з рейтингом фінансової надійності категорії А-/А /А+. Облігаторна програма у повному обсязі розповсюджується на ретроцесійні ризики, що гарантує оперативність розгляду пропозицій та надійне покриття ризиків від партнерів з перестрахування.

21 жовтня 2013

Рейтингове агентство «Експерт-Рейтинг» підтвердило рейтинг надійності страхової компанії «БУСІН» за національною шкалою на рівні – uaAА (стабільний).
Рейтинг надійності страховика за міжнародною шкалою складає “А”.
Страховик з даним рейтингом характеризується дуже високим рівнем фінансової стійкості у порівнянні з іншими страховиками.
Станом на 01.10.2013 року активи АТ СК “БУСІН” нараховують 107 150,60 тис. грн., фактичний запас платоспроможності (нетто-активи) компанії складає 47 528,70 (при нормативному запасі платоспроможності 8 375,4).

10 липня 2013

В офісі СК «БУСІН» відбулось засідання Клубу Банкірів на тему «Надійність фінансового сектору України».
На засіданні були присутні представники провідних банків, страхових компаній, рейтингових агентств, Ліги страхових організацій України, Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC) та Інституту економіки і прогнозування Національної академії Наук України.
В рамках засідання представниками СК «БУСІН» була проведена презентація з аналітичними даними щодо надійності банківської системи та страхового ринку України. Присутні на засіданні Члени Клубу взяли активну участь в обговоренні актуальних питань оцінки надійності банків та страхових компаній, а також перспектив розвитку їх співробітництва.

01 червня 2013

Провідні спеціалісти фінансового відділу СК “БУСІН” 22-24 травня пройшли курс підвищення кваліфікації та обмінялися досвідом з мііжнародних стандартів фінансової звітності (IFRS) для страхових компаній в Академії бізнесу Ernst&Young в місті Москва.
Дана тематика є особливо актуальною у зв’язку з переходом страхових компаній України з початку поточного року на IFRS.

28 березня 2013

28 березня 2013р. було підбито підсумки діяльності страхового ринку України за 2012 рік та проведено урочисту Церемонію нагородження Лідерів «Національної премії Insurance TOP.
На представницькому заході були присутні топ-менеджери найбільших страхових компаній, брокерів, банків, інвестиційних компаній, а також перші особи професійних об’єднань страховиків, представники органів державної влади та іноземних представництв.
За результатами аналізу діяльності страховиків у 2012 році експертами журналу Insurance TOP страхову компанію “БУСІН” було визнано Лідером Національної Премії у класі «Авіаційне страхування». Згідно рейтингу Insurance TOP компанія займає перше місце серед ТОР25 на українському ринку обов’язкового страхування цивільної авіації та добровільного повітряного транспорту за 12 місяців 2012р.
Визнаючи значні досягнення компанії протягом двох десятиріч організатори заходу також нагородили Голову Правління Овчинникова Дениса та Виконавчого Директора Морозову Ірину почесним Дипломом Національної Премії «20 років стабільності на ринку авіаційного страхування».

10 січня 2013

Рейтинговий комітет РА «Експерт-Рейтинг» прийняв рішення про підвищення рейтингу фінансової стійкості страховика СК «БУСІН» за міжнародною шкалою Агентства до рівня “А”, рейтинг страховика за національною шкалою залишився незмінним. Таке рішення Агентство прийняло на основі вивчення попередніх даних фінансової звітності страховика за 12 місяців 2012 року.
На думку Агентства, 2012 рік став переломним для компанії і знизив її залежність від внутрішнього страхового ринку в Україні. Фінансовий стан компанії все більше залежить від подій на ринку міжнародних авіаперевезень та втрачає кореляцію з національним ринком. У такій ситуації паритет між оцінкою рейтингу фінансової стійкості страховика за національною і міжнародною шкалою повинен бути змінений.
У грудні 2012 року СК «БУСІН» поновила дію облігаторних договорів перестрахування авіаційних ризиків, укладених на міжнародному ринку через брокера Lloyd’s, за участю синдикатів Lloyd’s та провідних перестраховиків з найвищими рейтингами фінансової стійкості.
Ліміт облігаторного договору перестрахування авіаційної відповідальності підвищено до 850 млн. дол. США з включенням військових ризиків до повного ліміту відповідальності.
Прес-реліз на сайті РА «Експерт-Рейтинг»

01 жовтня 2012

27 вересня 2012р. Рейтингове агентство «Експерт-Рейтинг» підтвердило рейтинг надійності страхової компанії «БУСІН» за національною шкалою на рівні – uaAА (стабільний).
Рейтинг надійності страховика за міжнародною шкалою складає ВВВ (хороший рівень надійності).
Станом на 01.10.2012 року активи АТ “СК “БУСІН” нараховують 98 463,80 тис. грн., фактичний запас платоспроможності (нетто-активи) компанії складає 51 781,60 (при нормативному запасі платоспроможності 39 712,20).

05 вересня 2012

АТ СК “БУСІН” виплатила 1 млн доларів США за договором КАСКО повітряного судна.
Страхова компанія “БУСІН” у найкоротші строки врегулювала страховий випадок та сплатила у повному обсязі страхове відшкодування за авіаційне КАСКО повітряного судна Ка-32Т іноземної авіакомпанії, що зазнало катастрофи у Румунії 26 квітня 2012р.
Розмір страхового відшкодування склав 1 000 000,00 доларів США.
Страхове розслідування проводила компанія Airclaims, що є світовим лідером з розслідування авіаційних подій. Перестраховиками по даному страховому випадку виступають провідні українські страховики, а також страхові компанії з Великобританії.
АТ СК “БУСІН” висловлює подяку партнерам по договорам перестрахування за своєчасне виконання своїх обов’язків.

29 березня 2012

29 березня 2012р. в Президент-готелі «Київський» редакція журналів «Страхова справа» та «Insurance TOP» провели Щорічну Презентацію підсумків діяльності страхового ринку України та урочисту Церемонію нагородження Лідерів «Національної премії Insurance TOP» та «Національного Клубу страхової виплати». На представницькому заході були присутні топ-менеджери найбільших страхових компаній, брокерів, банків, а також перші особи професійних об’єднань страховиків та органів державної влади.
Згідно даних журналу Insurance TOP у 2011 році страхову компанію „БУСІН” було визнано Лідером Національної Премії «Найпрофесійніший страховик авіаційних ризиків» та Лідером Insurance TOP класу «Авіакаско».

33
444

«Ми вдячні за таку високу оцінку нашої роботи. Для СК «БУСІН» поточний рік є знаковим, ми підходимо до 20-річного рубежу нашої діяльності на страховому ринку України. І, звичайно, успіх був би неможливий без нашого унікального колективу професіоналів, основа якого залишається незмінною більше 10 років.
Україна – авіаційна держава. Незважаючи на всі труднощі, ми віримо в потенціал нашої країни. Як компанія, ми з оптимізмом дивимося в майбутнє, активно розвиваємося, плануємо і далі надійно захищати від ризиків вітчизняні та закордонні авіакомпанії», – зазначила, приймаючи почесну нагороду, Заступник Голови Правління – Виконавчий директор СК «БУСІН» Ірина Морозова.

20 березня 2012

19 березня 2012 р. відбулися чергові загальні збори акціонерів АТ СК “БУСІН”, на яких були заслухані звіти Правління та Наглядової ради акціонерів товариства, розглянуті результати фінансово-господарської діяльності компанії у 2011 році. Правлінням прийнято рішення про збільшення статутного фонду компанії та резервного капіталу. Статутний фонд буде збільшено з 24 400,00 до 38 000,56 тис. грн., водночас резервний капітал збільшується з 4 125,00 до 9 500,00 тис. грн. Строк повноважень Голови Правління Овчинникова Дениса Олексійовича та членів Правління продовжено на 3 роки.
За результатами діяльності компанії у 2011 році надходження страхових премій склали 78 730,6 тис. грн. Загальний обсяг зібраних страхових премій перевищив аналогічний показник компанії у 2010 році більше, ніж на 7%. Страхових відшкодувань у звітному періоді було сплачено на загальну суму 1 512,8 тис. грн.
Страхова компанія “БУСІН” залишається лідером авіаційного страхування в Україні та водночас демонструє успіхи у диверсифікації портфелю страхових продуктів: за минулий рік майже у два рази збільшилися надходження премій з автомобільного страхування, досягнуто прирісту премій зі страхування майна, вантажів та цивільної відповідальності перед третіми особами.
Станом на 01.01.2012 року активи АТ СК “БУСІН” нараховують 92 611,9тис. грн., фактичний запас платоспроможності (нетто-активи) компанії складає 55 114,2 (при нормативному запасі платоспроможності 9 796,9).
Податків та зборів за минулий рік сплачено компанією на суму більше 4 880 тис. грн.
Достовірність фінансових результатів діяльності компанії за 2011 рік підтверджується аудиторською компанією BDO LLC згідно міжнародних стандартів фінансової звітності (IFRS).

05 березня 2012

За сприянням Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Державної податкової служби України на базі Національного університету державної податкової служби України (м. Ірпінь) 1-3 березня 2012р. було проведено V Всеукраїнську студентську Олімпіаду з навчальної дисципліни «Страхування» серед 50-ти кращих представників вищих навчальних закладів України. У два етапи учасники Олімпіади вирішували конкурсні завдання з теоретичних та практичних аспектів страхування, результати яких оцінювались компетентним журі.
Визнаючи необхідність розвитку кадрового потенціалу страхового ринку та підвищення рівня обізнаності населення у сутності та соціальній функції страхування компанія “БУСІН” виступила партнером та надала допомогу у організації цього заходу.
На чолі з Головою Наглядової Ради, кандидатом технічних наук Непочатовою Ларисою Михайлівною, топ-менеджмент СК «БУСІН» значну увагу приділяє науковій роботі. Двоє співробітників є кандидатами економічних наук, ще один співробітник є аспірантом Національного авіаційного університету (НАУ). На базі Інституту післядипломного навчання НАУ спеціалістами компанії проводяться конференції та семінари з широкого кола актуальних проблем науки управління ризиками.

16 лютого 2012

16 лютого 2012р. Рейтингове агентство «Стандарт-Рейтинг» за підсумками 9 місяців 2011 року підтвердило рейтинг надійності страхової компанії «БУСІН» за національною шкалою на рівні – uaAА+ (стабільний).
У рейтинговому звіті зазначено, що СК «БУСІН» відноситься до найстаріших компаній в Україні з досвідом роботи на українському страховому ринку 19 років. Компанія успішно пережила системні кризи 90-их років та фінансову кризу 2008-2009р. При цьому вдається утримувати суттєву частку ринка в сегменті авіаційного страхування.
За 9 місяців 2011 року СК «БУСІН» поліпшила рівень клієнтської диверсифікації. Так, якщо на 10 найбільших клієнтів в перші 9 місяців 2011 року припадало 47,32%, то за аналогічний період 2010 року 60,54%. За звітний період підпроцентні активи в 23 рази перевищували обсяг виплат. Як показує аналіз, СК «БУСІН» проводила консервативну політику забезпечення майбутніх виплат. Ліквідні активи протягом всієї історії компанії в десятки разів покривали виплати, що гарантувало страхувальникам своєчасне виконання зобов’язань страховика. Також за оцінками рейтингового агентства, СК «БУСІН» дотримується консервативної фінансової політики страховика в галузі управління капіталом.

10 січня 2012

Страхова компанія “БУСІН” поновила дію найбільшого за об’ємом на українському страховому ринку облігаторного Договору перестрахування авіаційних ризиків цивільної відповідальності авіаексплуатанта перед третіми особами, пасажирами, за багаж, вантаж та пошту (Aircraft Third Party, Passenger, Passenger Baggage, Cargo and Mail Legal Liability Treaty) та підвищила ліміт відповідальності до 750 млн. дол. США (включаючи покриття військових та пов’язаних з ними ризиків). Також компанією поновлено дію Договору облігаторного перестрахування авіаційного КАСКО (Aircraft Hull All Risks Treaty) ємністю 3 млн. дол. США. До Договорів залучені відомі синдикати Ллойдс та провідні світові компанії-перестраховики з високими рейтингами фінансової надійності.
Облігаторна програма у повному обсязі розповсюджується на ретроцесійні ризики, що гарантує оперативність розгляду пропозицій та надійне покриття ризиків від партнерів з перестрахування.

12 вересня 2011

08 серпня 2011 р. на території Міжнародного аеропорту Бориспіль було офіційно відкрито лінійну станцію технічного обслуговування літаків типу Gulfstream. Даний проект є спільною ініціативою Авіакомпанії «Аеро-Чартер» та Altenrhein Aviation (Switzerland). На урочистому заході були присутні представники цих компаній, а також партнерів проекту – Gulfstream Corporation, AvconJet, страхової компанії “БУСІН” тощо.
Голова Правління швейцарської компанії Altenrhein Aviation Фредерік Готше урочисто подякував команді страховій компанії “БУСІН” за виконану роботу з розробки та впровадження комплексної програми страхового захисту для лінійної станції технічного обслуговування літаків та висловив сподівання на плідну співпрацю. В свою чергу, Виконавчий Директор СК “БУСІН” Морозова Ірина зазначила, що наша компанія пишається участю у даному проекті та завжди прагне виправдати довіру клієнтів, надаючи страхові послуги на рівні міжнародних стандартів.

IMG_1180b_
IMG_1198b_

05 вересня 2011

Визнаючи професійні та наукові досягнення, а також особисті лідерські якості, Голову Наглядової Ради Страхової компанії “БУСІН” Непочатову Ларису офіційно прийнято до лав Міжнародної Авіаційної Жіночої Асоціації (IAWA). Відповідне рішення було нещодавно прийняте на засіданні Ради Директорів IAWA.
Міжнародна Авіаційна Жіноча Асоціація (IAWA) – міжнародна організація, що з 1988 року об’єднує найбільш успішних та відомих жінок в авіаційній галузі. До організацій входять представниці державних органів, топ-менеджменту авіакомпаній, аеропортів, страхових та юридичних фірм, фінансових установ та засобів масової інформації з багатьох країн світу.
Основна місія – підтримка та розвиток жінок в галузі. З цією метою організація постійно надає освітні гранти жінкам, що проходять навчання в спеціалізованих закладах цивільної авіації, проводить міжнародні конференції, забезпечує моніторинг умов праці жінок та надає їм інформаційну підтримку.
Спонсорами асоціації виступають Boeing Company, AON Corporation, Emirates, United Airlines, Willis, Airline Weekly та інші провідні галузеві організації та підприємства.

01 червня 2011

24-26 травня 2011 року в п’ятизірковому отелі «Премьер Палас» (м. Київ) страховим брокером Willis була проведена Друга Міжнародна Авіаційна Коференція. Представницький форум зібрав майже 150 учасників з різних країн світу – Великобританії , Німеччини , України та Росії. Зокрема, у заході приймали участь представники таких компаній, як Willis, CATLIN, ATRIUM, Chaucer, Chartis Insurance UK, Global Aerospace, Allianz, Munich Re, Inter Hannover, AIRCLAIMS, Beaumont & Son.
У рамках Конференції учасники обговорили стан, проблеми та перспективи розвитку авіаційного страхового ринку України та СНД, а також заслухали виступи з відповідної тематики топ-менеджерів страховиків, брокерів, авіаційних перевізників, провідних експертів галузі, юристів та ведучих авіаційних андерайтерів. Голова Наглядової Ради АТ “СК “БУСІН” Непочатова Лариса виступила з англомовною доповіддю “Review of Ukrainian Insurance Market and Aviation Insurance Aspects”.
Учасники Другої Міжнародної Авіаційної Конференції високо оцінили рівень організації та висловили впевненість, що подібні форуми сприяють міжнародній інтеграції українського страхового ринку.
Спонсорами заходу виступили Clyde&Co, ATRIUM, CATLIN, Allianz, GATESandPARTNERS, AIRCLAIMS, страхова компанія «БУСІН».

05 травня 2011

Страхова компанія «БУСІН» посіла 12 місце в групі лідерів (Рі) –рейтингу стійкості страхових компаній України, який щорічно проводить Рейтингове агенство «Експерт-Рейтинг». В рейтингу приймали участь 51 страхова компанія, які зібрали більше 7 млрд. грн. валових страхових премій у 2010 р. Переважна більшість страховиків, що ввійшли до групи лідерів, це компанії з іноземним капіталом.
Результати рейтингу були опубліковані у офіційному виданні Держфінпослуг «Україна Бізнес ревю» (№17 від 26.04.2011р.).
Електронна версія (Рі) –рейтингу стійкості страхових компаній: www.expert-rating.com

07 червня 2010

Рейтингове агентство «Експерт-Рейтинг» за підсумками першого кварталу 2010 року підтвердило рейтинг надійності страхової компанії «БУСІН» за власною шкалою на рівні аа (еквівалент в національній шкалі – uaAА). Рейтинг надійності страховика за міжнародною шкалою складає ВВВ (хороший рівень надійності). Даний рівень оцінки означає дуже високу ймовірність того, що компанія встоїть під впливом несприятливих факторів у майбутньому.
Вперше АТ СК «БУСІН» було присвоєно рейтинг надійності за національною шкалою на рівні uaA+ у 2007 році, а в березні 2009 року рейтинг компанії було підвищено до рівня uaAА. Протягом останніх п’яти років фінансові результати діяльності АТ СК «БУСІН» щорічно підтверджуються аудитом компанії BDO LLC відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності (IFRS). У поточному році РА «Експерт-Рейтинг» ввело у практику своєї роботи міжнародну рейтингову шкалу та АТ СК «БУСІН» було присвоєно рейтинг надійності за міжнародною рейтинговою шкалою на високому рівні ВВВ.
У першому кварталі 2010 року АТ СК «БУСІН» продовжувало нарощувати свою ринкову частку. У порівнянні зі страховими преміями, зібраними за перший квартал 2009 року, обсяги валових премій за той же період 2010 року виросли на 5,88%, а порівняно з першим кварталом 2008 – на 45,04%. Компанія продовжує демонструвати значну динаміку зростання в період економічної кризи.

02 листопада 2009

Страхова компанія “БУСІН” дякує своїм вітчизняним партнерам по облігаторним договорам перестрахування за своєчасне виконання своїх обов’язків. Наші надійні багаторічні партнери, а саме СК «PZU Україна», СК «Омега», УАСК «АСКА», СГ «ТАС», СК «UTICO» та СК «Кремінь» у повному обсязі, незважаючи на економічну кризу, сплатили свої частки відшкодувань за авіаційне КАСКО повітряного судна Ка-32Т, що зазнав катастрофи у Туреччині 18 червня 2009р.
Відшкодування за даним випадком є прикладом міжнародної інтеграції страховиків з різних країн у врегулюванні великих збитків (частина ризику була перестрахована за договорами перестрахування на ринку Lloyd’s). Саме тому бездоганне виконання своїх обов’язків українськими страховиками є яскравим підтвердженням для міжнародного страхового ринку їх платоспроможності та фінансової надійності.
Прикрим винятком партнерських відносин між страховиками стала СК «Оранта-Лугань», яка у передбачені договором перестрахування терміни не перерахувала своєї частки страхового відшкодування або не зробила зауважень за отриманими документами для сплати належної їй частки відшкодування.

19 червня 2009

Керівництво АТ “СК “БУСІН” прийняло участь у щорічних загальних зборах Міжнародного Об’єднання Авіаційних Страховиків (IUAI).
На початку червня цього року у м. Пекін (Китай) відбулися 75-ті ювілейні загальні збори Міжнародного Об’єднання Авіаційних Страховиків (IUAI). Участь у зборах взяли Голова Правління Непочатова Л. та Виконавчий Директор АТ “СК “Бусін” Овчинников Д.
У ході зборів найвпливовіші представники страхових компаній з 25-ти країн світу обговорили такі актуальні аспекти авіаційного страхування, як ємність та перспективи розвитку авіаційного страхового ринку, особливості страхування та врегулювання збитків в сучасних умовах глобальної економічної кризи. Учасники заслухали виступи з відповідної тематики керівництва IUAI, провідних експертів галузі, юристів та ведучих авіаційних андерайтерів, а також прийняли ряд відповідних рішень.
Міжнародне Об’єднання Авіаційних Страховиків (International Union of Aviation Insurers) – неурядова міжнародна організація, що була створена в 1934 році з метою координації інтересів суб’єктів ринків страхування авіаційних та космічних ризиків. Об’єднання має консультативний статус при Економічній і соціальній раді ООН.
АТ “СК “БУСІН” є представником України у Міжнародному Об’єднанні Авіаційних Страховиків з 2003 року.

05 березня 2009

Українське рейтингове агенство «Експерт-Рейтинг» 02 березня 2009 р. підвищило рейтинг надійності ЗАТ «СК «БУСІН» до рівня аа (еквівалент uаАА за національною шкалою). Рівень оцінки аа означає дуже високу вирогіднсть того, що компанія встоїть під впливом негативних факторів у майбутньому.
Як зазначають експерти РА «Експерт-Рейтинг», обсяг валових премій за 2008 рік збільшився на 31,28% у порівнянні 2007 роком та склав 53,064 млн. грн. При цьому доля перестраховиків у брутто-премії зменшилася з 77 до 74,5%.
За 2008 рік чистий прибуток компанії виріс у 7,7 разів та склав 18,614 млн. грн., рентабельність власного капіталу склала 40,22%.

21 лютого 2009

20 лютого 2009 р. відбулися чергові загальні збори акціонерів ЗАТ «СК «БУСІН», на яких були заслухані звіти Правління та Наглядової ради акціонерів товариства, розглянуті результати фінансово-господарської діяльності компанії у 2008 році, визначені основні напрямки розвитку.
На загальних зборах акціонерів були прийняті необхідні рішення, щодо приведення норм Статуту та Положень ЗАТ «СК «БУСІН» до нових вимог законодавства, передбачених Законом України “Про акціонерні товариства” від 17.09.2008 р. № 514-VI, що вступає у дію з 30 квітня 2009 року. Нова назва товариства – Приватне Акціонерне Товариство «Страхова компанія БУСІН».
Станом на 01.01.2009 року активи страхової компанії «БУСІН» складають 72 386 тис. грн. Високоліквідна структура активів підтверджує платоспроможність компанії та готовність виконувати свої фінансові зобов’язання у кризові часи (53% складають грошові кошти та їх еквіваленти).
За результатами діяльності у 2008 році надходження страхових премій склали 53 064 тис. грн, що більше, ніж на 31% перевищує аналогічний показник компанії у 2007 році. Компанія залишається лідером авіаційного страхування в Україні (80% портфелю). У 2008 році основну увагу було приділено диверсифікації портфелю страхових продуктів, тому майже 20% страхових послуг було надано з майнового та автомобільного страхування, страхування фінансових ризиків та ризиків відповідальності операторів ядерних установок у рамках активної участі компанії в Ядерному страховому пулі.
У 2008 році сплачено страхових відшкодувань на загальну суму 2 617 тис. грн. Найбільша страхова виплата склала 1 124 тис. грн по страхуванню повітряного транспорту (пошкодження гвинтів гелікоптера Ка-32Т).
Страхова компанія «БУСІН» залишається прибутковою компанією. Чистий прибуток за 2008 рік склав 18 641 тис. грн. Податків та зборів за 2008 рік сплачено компанією на суму більше 7 831 тис. грн.
Достовірність фінансових результатів ЗАТ «СК «БУСІН» згідно міжнародних стандартів фінансової звітності (IFRS) четвертий рік поспіль підтверджує аудиторська компанія BDO Balance Audit.

01 вересня 2008

Українське рейтингове агенство «Експерт-Рейтинг» підтвердило 21 серпня 2008 р. рейтинг надійності ЗАТ «СК «БУСІН» на рівні uаА+ за національною шкалою.
За 1 півріччя 2008 року брутто-премія ЗАТ «СК «БУСІН» збільшилася на 59,38% у порівнянні з 1 півріччям 2007 року та перевищила 32 млн. грн. При цьому доля перестраховиків у брутто-премії зменшилася з 80,5% до 66,9%. На думку аналітиків агентства, бізнес компанії продовжує рости, одночасно збільшується його дохідність.
РА «Эксперт-Рейтинг» позитивно оцінює зміну структури активів компанії, зокрема, скорочення частки основних фондів, як недоходних та непрофільних для страхової компанії активів. Згідно висновків експертів, ЗАТ «СК «БУСІН» зберігає значний запас платоспроможності, котрий дає їй можливість залишатися абсолютним лідером на ринку страхування авіаційних ризиків в Україні.

23 лютого 2008

22 лютого 2008 року відбулася державна реєстрація нової редакції Статуту компанії, відповідно до якої АСТ “Бусін” змінює свою назву.
Повна офіційна назва компанії змінюється на: Закрите акціонерне товариство “Страхова компанія “Бусін”.
Скорочена офіційна назва компанії змінюється на: ЗАТ СК “Бусін”.

20 лютого 2008

АСТ “БУСІН” святкує 15-ту річний ювілей успішної професійної діяльності на страховому ринку. За ці роки наша компанія стала організаційно і фінансово міцною структурою, що займає провідне місце серед лідерів страхового бізнесу України. Надійність, фінансова стабільність та високий професіоналізм співробітників АСТ “БУСІН” відомі в Україні та далеко за її межами протягом багатьох років.
Дякуємо Вам, шановні акціонери, партнери і клієнти за довіру, постійну підтримку та сподіваємося на взаємовигідне співробітництво і у майбутньому!
Урочисте святкування ювілею компанії відбудеться 22 лютого 2008 р. у Софієвському Гранд Холі готелю “Прем’єр Палас”.

16 лютого 2008

15 лютого 2008 р. відбулися загальні збори акціонерів АСТ “БУСІН”, на яких були розглянуті результати діяльності компанії у 2007 році, визначені основні напрямки розвитку. На загальних зборах акціонерів було прийнято рішення про збільшення статутного фонду компанії на 14 275 тис. грн. та гарантійного фонду на 4 000 тис. грн.
За результатами 2007 року надходження страхових премій склали 40 420 тис. грн, що більше, ніж на 30% перевищує аналогічний показник компанії у 2006 році. Досягнуто значних успіхів у диверсифікації портфелю страхових продуктів АСТ “БУСІН”: більше, ніж на 100% виріс портфель ризиків автомобільного страхування та на 135% майнового страхування, розпочато реалізацію програми страхування фінансових ризиків з банками та лізинговими компаніями.
Станом на 01.01.2008 року активи АСТ “БУСІН” складають 51 577 тис. грн., страхові резерви – 16 050 тис. грн. Згідно рейтингу «Топ-100 кращих компаній України» у 2007 році АСТ “БУСІН” займало 5 місце за динамікою активів та 14 місце за страховими резервами серед ризикових страховиків.
Пріоритетними напрямками діяльності АСТ “БУСІН” на 2008 рік залишаються: націленість компанії на страхуванні великих та технічних ризиків корпоративних клієнтів, подальша диверсифікація структури та розвиток страхового портфелю, збільшення дохідності страхових резервів завдяки інвестиційної діяльності, а також значне збільшення капіталізації компанії.

12 грудня 2007

Голова Правління АСТ “БУСІН” Непочатова Лариса Михайлівна увійшла до фіналу Міжнародного конкурсу “Підприємець року – 2007“ (Entrepreneur Of The Year Award), організатором якого в усьому світі та в Україні є компанія Ernst & Young.
Кандидати до фіналу цього престижного конкурсу відбиралися членами професіонального журі у декілька етапів за наступними критеріями оцінки: підприємницький дух, корпоративна культура, інноваційність, корпоративна відповідальність, стратегічний напрямок, фінансові результати. Серед фіналістів цьогорічного конкурсу – керівники українських компаній, що представляють різноманітні сектори економіки, та саме Голова Правління АСТ “БУСІН” стала єдиним представником у фіналі серед топ-менеджменту вітчизняних ризикових страхових компаній.
Міжнародний конкурс “Підприємець року” проводиться компанією Ernst & Young протягом 21 року в 46 країнах світу і заслужено вважається найбільш престижним і відомим міжнародним конкурсом у сфері підприємництва. Конкурс визначає і вшановує підприємців, які зробили найбільш вагомий внесок у розвиток національної економіки.
В конкурсі беруть участь представники середнього і великого бізнесу, а переможців у кожній із країн-учасниць визначає національне журі, до якого увійшли незалежні експерти – відомі представники ділових кіл.

03 грудня 2007

30 листопада 2007 року на загальних зборах членів об’єднання “Ядерний страховий пул” беззаперечною більшістю голосів діючих членів пулу Акціонерне страхове товариство “БУСІН” було прийнято до лав цього об’єднання страховиків.
АСТ “БУСІН” повністю виконало всі вимоги Положення про членство в об’єднанні “Ядерний страховий пул” та сподівається, що багаторічний досвід компанії стане у пригоді в роботі пулу.

08 жовтня 2007

Аудиторська компанія BDO Balance Audit провела міжнародний аудит за три роки та підтвердила достовірність фінансових результатів АСТ “БУСІН” за 2006 рік згідно міжнародним стандартам фінансової звітності.
На 31 грудня 2006 р. підтверджені аудитом активи компанії, відповідно до Міжнародних стандартів аудиту фінансової звітності, досягли 73,27 млн грн, обсяг нарахованих премій перевищив 41 млн грн, чистий прибуток після оподаткування склав 4,43 млн. грн.

04 липня 2007

Акціонерне страхове товариство “БУСІН” стало членом Британського Бізнес Клубу в Україні (BBCU). Багаторічна співпраця з Лондонським страховим ринком та британськими страховими компаніями, регулярні ділові зустрічі та взаємовигідний бізнес є позитивним прикладом співпраці українського та британського бізнесу. З метою подальшого розвитку бізнесу та налагодження нових контактів, планується приймати активну участь у офіційних та неофіційних заходах Клубу, зокрема у профільних семінарах, презентаціях, виставках, конференціях та візитах представників ділових кіл.
Британський Бізнес Клуб в Україні було створено у 2006 році.
Членами BBCU є успішні компанії та підприємці з усіх сфер бізнесу Великої Британії та України.
Головна мета Клубу є допомога британським та українським членам у здобутті та поглибленні ділових контактів в обох країнах.
BBCU здійснює допомогу у пошуку потенційних партнерів, надає своїм членам різноманітні бізнес-консультації та готує аналітичні звіти на замовлення.

25 квітня 2007

За підтримки Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України та профільних Комітетів Верховної Ради України було проведено перший Всеукраїнський проект “Економісти України. Лідери вітчизняної економіки”.
У рамках проекту Голову Правління АСТ “БУСІН” Непочатову Ларису Михайлівну включено до іміджевого збірника “Економісти України. Лідери вітчизняної економіки (видатні особистості, провідні фахівці, громадські діячі)”.
Мета збірника – представити громадськості України та інших держав інтелектуальний та кадровий потенціал; сприяти популяризації діяльності провідних вітчизняних фахівців-економістів та фінансистів, поглибленню довіри до економічної системи України, розвиткові міжнародних ділових зв’язків.

15 лютого 2007

АСТ “БУСІН” та компанія з управління активами “Ефект” уклали договір управління страховими активами. Співробітництво за даним договором передбачає передачу управління частиною активів АСТ “БУСІН” до КУА “Ефект”, що дасть можливість ефективно використовувати страхові резерви та підвищити конкурентоспроможність компанії на ринку. Непочатова Лариса Михайлівна, Президент АСТ “БУСІН”: “У міжнародній практиці при оцінці надійності страхової компанії показник дохідності інвестицій виступає одним з основних і саме тому АСТ “БУСІН” приділяє значну увагу інвестиційній складовій у доходах компанії. З метою підвищення ефективності операцій на фондовому ринку ми передали частину активів під управління професіональної компанії”.

12 січня 2007

Визнаючи високі професійні досягнення та харизматичні особисті якості, Президента АСТ “БУСІН” Непочатову Ларису Михайлівну офіційно прийнято до лав Міжнародного історичного співтовариства WHO’S WHO (Washington, USA). Міжнародне історичне співтовариство WHO’S WHO – міжнародна організація, що з 1928 року об’єднує найбільш успішних та відомих керівників з усіх континентів.

19 грудня 2006

Президентом АСТ “БУСІН” Непочатовою Л.М. і Начальником відділу перестрахування Овчинниковим І.О. було проведено презентацію програми ризик-менеджменту для одного з лідерів українського ринку авіаперевезень – авіакомпанії “АЕРОСВІТ”. Під час презентації розглянуто практичний досвід провідних авіакомпаній світу, переваги, які можуть бути отримані від впровадження процесу управління ризиками і запропоновано схему побудови процесу управління ризиками, яка може бути застосована в роботі сучасної авіакомпанії.

22 жовтня 2006

Президента АСТ “БУСІН” Непочатову Л.М. нагороджено Дипломом Всеукраїнської рейтингової програми “Гвардія керівників” за особистий внесок у розвиток компанії та побудови системи менеджменту в Україні.

06 вересня 2006

5 вересня 2006 року відбулося чергове засідання Клубу банкірів, на якому обговорювались проблеми організації співробітництва банків та страхових компаній Організатором зустрічі виступило АСТ “БУСІН”.

У рамках засідання були розглянуті переваги та недоліки найбільш популярних моделей взаємодії банків та страхових компаній. Було встановлено, що існуючі сьогодні моделі взаємодії викликають нарікання з обох боків. Саме тому АСТ “БУСІН” було запропонована альтернативна модель співробітництва, що враховує специфіку та рівні розвитку українських ринків страхування та банківських послуг. Зокрема, була розглянута можливість використання страхування для обмеження ризиків банків при іпотечному кредитуванні, що забезпечує більшу доступність іпотечних кредитів для населення.

На думку Президента АСТ “БУСІН” Непочатової Лариси Михайлівни основою успішної взаємодії між двома фінансовими установами є спільна зацікавленість банкірів та страховиків у поглибленні та розширенні свого співробітництва, а також побудови довгострокових взаємовідносин.

11 серпня 2006

АСТ “Бусін” за проектом Українського Рейтингового Агентства та Видавничого Дому “Галицькі Контракти” було включено до рейтингу найбільших компаній України “Гвардія 500” та передано іменний Сертифікат на право використання фірмового знаку учасника рейтингу “Гвардія 500”.

26 червня 2006

За результатами діяльності у 2005 році АСТ “Бусін” зайняло перше місце у рейтингу Національного клубу страхової виплати у класі “Авіаційне страхування”. У 2005 році компанія здійснила виплат на суму більше 1,7 млн. доларів США.

Національний клуб страхової виплати – незалежний клуб, який було засновано у 2001 р. Українським науково-дослідним інститутом “Права та економічних досліджень”, редакцією журналу “Страхова справа” та страховим рейтингом “Insurance Top”. Клуб об’єднує страхові компанії, які здійснили страхові виплати на суму більше 1,7 млн. Євро за рік та приймали участь у проекті “Insurance Top”.

Вже протягом 5 років АСТ “Бусін” є постійним членом Національного клубу страхової виплати.

20 березня 2006

З четвертого по п’яте квітня цього року у м. Бангкок (Таїланд) пройде Міжнародна Конференція IATA з авіаційного страхування та ризик-менеджменту. Участь у Конференції візьме Президент АСТ “Бусін” Непочатова Лариса Михайлівна.

У ході конференції представники міжнародних організацій, авіаційних урядів, аеропортів, провідних світових авіаперевізників, страхових та юридичних компаній планують обговорити серед багатьох інших такі актуальні аспекти авіаційного бізнесу, як ємність та перспективи розвитку авіаційного страхового ринку, особливості страхування в сучасних умовах військових та пов’язаних з ними ризиків, регуляторна політика Європейського Союзу щодо авіаперевізників та багато інших. Учасники конференції заслухають виступи з відповідної тематики топ-менеджерів авіакомпаній, андерайтерів, представників брокерів Lloyd’.

Міжнародна асоціація повітряного транспорту IATA (International Air Transport Association) була заснована у 1945 році з метою розвитку міжнародного співробітництва у авіаційній галузі та підвищення рівня безпеки, надійності та економічності послуг з авіаційних перевезень. На даний час IATA (штаб-квартира – Монреаль, Канада) об’єднує 265 авіакомпаній, що здійснюють більше 94% світових регулярних повітряних перевезень, а також 82000 туристичних агентств по всьому світу.

09 лютого 2006

Президент АСТ “Бусін” Непочатова Лариса Михайлівна посівши 14 місце увійшла до рейтингу кращих керівників страхової галузі “Гвардія Еліт” за результатами 2005 року.

Рейтинг був складений Українським Рейтинговим Агентством та Видавничим Домом “Галицькі Контракти” на основі оцінок топ-менеджерами страхових компаній один одного за наступними критеріями: особиста репутація, лідерські якості, універсальність, вміння формувати корпоративну культуру та застосовувати новітні технології та методики менеджменту.

22 грудня 2005

АСТ “Бусін” уклало найбільший за об’ємом в історії українського страхового ринку облігаторний Договір перестрахування.

Договір передбачає облігаторне (автоматичне) перестрахування авіаційних ризиків цивільної відповідальності авіаексплуатанта перед третіми особами, пасажирами, за вантаж, багаж та пошту на міжнародному страховому ринку з лімітом відповідальності – 600 млн. дол. США. Укладання такого договору є свідченням високої довіри світових страховиків, реальної інтеграції до міжнародного страхового ринку та підтвердженням професіоналізму української страхової компанії.

Дата вступу договору у дію – 01 січня 2006 р. До договору залучені світові лідери страхування – American International Group (AIG), Munich Re, Hannover Re, а також десятки синдикатів Lloyd’s. Водночас вступає в дію також договір облігаторного перестрахування – авіаційного КАСКО з максимальною страховою сумою повітряного судна – 3 млн. дол. США. Всі умови договору є стандартними для авіаційного страхового ринку.

Договір дозволяє українським авіакомпаніям отримувати більш дешеві та якісні страхові послуги у порівнянні з минулим і тим самим складати гідну конкуренцію у небі.

14 жовтня 2005

Українське Рейтингове Агентство та Видавничий Дім “Галицькі Контракти” нагородили АСТ “Бусін” дипломом за створення самого ефективного бренду України у 2004 році. Експерти рейтингу ефективності торгових марок “Гвардія Брендів” у якості основного критерію розглядали фінансову ефективність компаній.

01 вересня 2005

За значний внесок у формування та розвиток вітчизняного ринку авіаційного страхування рішенням Експертної Ради Програми “Український Фінансовий Олімп” від 07 липня 2005 р. АСТ “Бусін” було визнано Лауреатом Національної Програми “Український Фінансовий Олімп” з присудженням однойменної Премії в номінації “Авіаційне страхування”.

Рішення про присудження Премії було прийнято за оригінальною апробованою методикою, яка вже 10 років успішно використовується в Росії. Процедура визначення Лауреатів проходить у два етапи. На першому етапі враховуються виробничі та фінансові показники (абсолютні та відносні) за останні два квартали. За підсумками цієї роботи складається перелік кращих компаній, який передається на розгляд Експертної Ради Програми. На підставі даних про репутацію компанії, її соціальну політику, відгуки клієнтів члени Експертної Ради обирають кращих із кращих.

Премія “Український Фінансовий Олімп” є спеціальною громадською нагородою, яка свідчить про найвищу професійну компетентність Лауреатів у сфері банківського, страхового, інвестиційного бізнесу, аудиторських послуг й інших видів фінансової діяльності. Організаторами Програми є: Асоціація Українських Банків, Ліга страхових організацій України, Асоціація бухгалтерів і аудиторів України, Київський інститут ринкових відносин, Київський Національний Економічний Університет.

20 березня 2005

Згідно аналізу діяльності страховиків, затвердженого Розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України №3755 від 17.03.2005, фінансові показники АСТ “Бусін” станом на 31.12.2004 р. визначаються як “стійкі” та з загальною оцінкою 1,6 балів знаходяться на високому рівні.

27 вересня 2004

Спонсорська діяльність.
З метою організації повноцінної підготовки та успішної участі збірної команди України з кульової стрільби на Олімпійських Іграх 2004 року у Афінах АСТ “Бусін” виступило спонсором та надало фінансову допомогу для покращення матеріально-технічного забезпечення та відрядження збірної команди України з кульової стрільби на етапи Кубку світу та безпосередньо на Олімпійські Ігри до Афін. Як результат, наймолодша чемпіонка світу з кульової стрільби Олена Костевич виборола золоту медаль на цьогорічних Олімпійських Іграх зі стрільби з пневматичного пістолету з 10-метрової дистанції. Колектив АСТ “Бусін” щиро вітає переможницю та бажає їй подальших спортивних досягнень!

27 вересня 2004

Спонсорська діяльність.
З метою організації повноцінної підготовки та успішної участі збірної команди України з кульової стрільби на Олімпійських Іграх 2004 року у Афінах АСТ “Бусін” виступило спонсором та надало фінансову допомогу для покращення матеріально-технічного забезпечення та відрядження збірної команди України з кульової стрільби на етапи Кубку світу та безпосередньо на Олімпійські Ігри до Афін. Як результат, наймолодша чемпіонка світу з кульової стрільби Олена Костевич виборола золоту медаль на цьогорічних Олімпійських Іграх зі стрільби з пневматичного пістолету з 10-метрової дистанції. Колектив АСТ “Бусін” щиро вітає переможницю та бажає їй подальших спортивних досягнень!

20 червня 2004

З метою налагодження тісних ділових стосунків з представниками Лондонського страхового ринку АСТ “Бусін” систематично відряджає на тривале навчання та стажування закордоном спеціалістів, що досягли значних результатів у страховому бізнесі, вільно володіють іноземними мовами та демонструють глибокі теоретичні знання страхової справи. Майже всі керівні кадри компанії вже мали можливість ознайомитись зі структурою та функціонуванням Лондонського страхового ринку, але компанія не зупиняється на досягнутому, так цього року, молоді, але досвідчені спеціалісти Морозова І.Л. та Демінський С.А. успішно пройшли двотижневий курс фахового навчання та стажування з авіаційного страхування у Лондоні за запрошенням всесвітньо відомих авторизованих страхових брокерів Lloyd`s – Willis Overseas Brokers Limited та AON Limited, за що були нагороджені відповідними дипломами міжнародного зразка. Заступник фінансового директора Демінський С.А. додатково пройшов курс “Бухгалтерського обліку та фінансових аспектів страхування”, що містив у собі наступні дисципліни: -фінансова звітність та бухгалтерський облік страхових компаній; -регуляторна та наглядова політика щодо фінансової діяльності страхових компаній; -фінансовий менеджмент; -методологія фінансової безпеки страхової компанії, за результатами курсу Демінський С.А. отримав сертифікат від Міжнародного Чартерного Інституту Страхування (Лондон, Великобританія). АСТ “Бусін” планує і у подальшому здійснювати подібні заходи направлені на підвищення кваліфікації своїх співробітників.

20 червня 2004

З метою налагодження тісних ділових стосунків з представниками Лондонського страхового ринку АСТ “Бусін” систематично відряджає на тривале навчання та стажування закордоном спеціалістів, що досягли значних результатів у страховому бізнесі, вільно володіють іноземними мовами та демонструють глибокі теоретичні знання страхової справи. Майже всі керівні кадри компанії вже мали можливість ознайомитись зі структурою та функціонуванням Лондонського страхового ринку, але компанія не зупиняється на досягнутому, так цього року, молоді, але досвідчені спеціалісти Морозова І.Л. та Демінський С.А. успішно пройшли двотижневий курс фахового навчання та стажування з авіаційного страхування у Лондоні за запрошенням всесвітньо відомих авторизованих страхових брокерів Lloyd`s – Willis Overseas Brokers Limited та AON Limited, за що були нагороджені відповідними дипломами міжнародного зразка. Заступник фінансового директора Демінський С.А. додатково пройшов курс “Бухгалтерського обліку та фінансових аспектів страхування”, що містив у собі наступні дисципліни: -фінансова звітність та бухгалтерський облік страхових компаній; -регуляторна та наглядова політика щодо фінансової діяльності страхових компаній; -фінансовий менеджмент; -методологія фінансової безпеки страхової компанії, за результатами курсу Демінський С.А. отримав сертифікат від Міжнародного Чартерного Інституту Страхування (Лондон, Великобританія). АСТ “Бусін” планує і у подальшому здійснювати подібні заходи направлені на підвищення кваліфікації своїх співробітників.

11 травня 2004

Страхова компанія “Бусін” розпочала здійснювати страхові виплати за літак Іл-76 компанії “Азов-Авіа”, що зазнав катастрофи 4 березня 2004 р. в районі аеропорту міста Баку (Азербайджан).

Компанія вже зробила перші виплати – 207 тисяч гривень за прибирання території, на якій відбулася катастрофа та утилізацію відходів, що утворилися у результаті катастрофи.

Найближчим часом АСТ “Бусін” виплатить страхові відшкодування страхувальнику, а також сім’ям постраждалих членів екіпажа та власнику вантажу. Відповідно до чинного законодавства, страхове відшкодування буде виплачено не тільки сім’ям загиблих членів екіпажа, але також і чотирьом пілотам, що вижили, але є на даний час непрацездатними та проходять лікування.

Перестрахувальниками по даному страховому випадку виступають 8 українських страховиків, а також страхові компанії з Росії та Великобританії. Страхове технічне розслідування виконується компанією “ЕйрКлеймз (Сі Ай Ес)”.

28 квітня 2004

Згідно рейтингу Ліги страхових організацій України, опублікованого у журналі “Бізнес” (№17 (588) від 26.04.2004 р.), АСТ “БУСІН” займає друге місце за показником рівня страхових виплат у 2003 р. серед провідних страхових компаній українського ринку. Рівень страхових виплат компанії перевищив 56%, тоді як середній рівень на ринку склав 9,4%. АСТ “БУСІН” стабільно демонструє високі показники рівня страхових виплат, так у 2002 р. даний показник досяг 38,6% при середньоринковому рівні – 12,2%.

07 квітня 2004

Провідні спеціалісти АСТ “БУСІН” та водночас аспіранти Національного Авіаційного Університету Морозова І.Л. та Овчинников І.О. протягом семестру прочитати курс лекцій з дисципліни “Страхування” студентам факультету “Економіки та підприємництва” Національного Авіаційного Університету.

02 березня 2004

Благодійна діяльність.
АСТ “БУСІН” надало фінансову допомогу для корекційного навчання дітей-інвалідів, а також для розвитку статутної діяльності та матеріальної бази спеціальної “Школи-Життя” – першій в Україні школі сімейного типу для дітей-інвалідів.

12 лютого 2004

Акціонерне страхове товариство “БУСІН” збільшило статутний фонд на 4 500 000,00 гривень, до 10 125 000,00 гривень. Рішення про випуск 45 000 простих акцій було прийнято на загальних зборах акціонерів, які пройшли 20 січня 2004 року. Статутний фонд збільшено за рахунок реінвестиції дивідендів.

22 грудня 2003

Благодійна діяльність.
Медицина
В рамках щорічної програми підтримки медичних закладів України АСТ “БУСІН” виступило спонсором по купівлі медичного обладнання для Тернопільського обласного комунального клінічного онкологічного диспансеру.
Мистецтво
Акціонерне страхове товариство “БУСІН” є постійним спонсором Культурно-мистецького благодійного фонду “Київ-Класік”. Головною метою фонду “Київ-Класік” є благодійна культурно-мистецька та естетико-просвітницька діяльність, що сприяє моральному відродженню України та розвитку національної культури.

15 вересня 2003 року

Завершено виплати перших страхових відшкодувань по катастрофі літака авіакомпанії “Українсько Середземноморські Авіалінії”, що сталась у Туреччині 26 травня 2003 року. 27 серпня 2003 року Акціонерне страхове товариство “БУСІН” виплатило страхове відшкодування за каско літака Як-42 на користь власника літака ліванської компанії J.T.R. у розмірі 2.000.000 доларів США. Розпочато також виплату страхових відшкодувань сім”ям загиблих членів екіпажів. Страхове розслідування завершено. Врегулювання питань виплат страхових відшкодувань сім’ям загиблих пасажирів знаходиться у стадії отримання свідоцтв спадкоємцями, але вже визнано страховим випадком. У виплаті страхових відшкодувань приймає участь 10 українських страховиків та більше 20 провідних Європейських перестраховиків. Страхове технічне розслідування виконувалось Компанією “ЕйрКлеймз” (Великобританія). Юридичні аспекти виплат страхових відшкодувань з урахуваням норм міжнародного права виконуються страховим товариством “БУСІН” за підтримки юридичної компанії “Бемонт енд Сан” (Великобританія) та їх адвокатів в Іспанії.

30 травня 2003 року

29 травня 2003 року відбулась церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу “Страховий Інтернет України – 2003”, який проводився Лігою страхових організацій України. Переможцем конкурсу у номінації “Візитна картка” став сайт АСТ “Бусін”.

12 лютого 2003 року

Рішенням Виконавчого Комітету IUAI (International Union of Aviation Insurers, Міжнародного Об’єднання Авіаційних Страховиків), засідання якого відбулося 3 лютого 2003 року, Акціонерне страхове товариство “Бусін” було прийнято повноправним членом, Міжнародного Об’єднання Авіаційних Страховиків. IUAI було створене у 1934р. у Лондоні і зараз діє на правах міжнародної організації, що об’єднує 46 членів з 30 країн світу – США, Великобританії, Франції, Німеччини, Швейцарії, Японії та ін. IUAI виступає основним координатором інтересів суб’єктів ринку страхування авіаційних та космічних ризиків окремих країн. IUAI тісно співпрацює з Міжнародною Асоціацією Повітряного Транспорту (IATA), Об’єднанням Авіаційних Влад (JAA), Міжнародною Організацією Цивільної Авіації (ICAO), Європейською Конференцією Цивільної Авіації (ECAC), представниками авіаційної влади, державними департаментами нагляду за страховою діяльністю окремих країн. Прийняття українського страховика до такої впливової організації як IUAI відбулося вперше.”Той факт, що АСТ “Бусін” буде представляти інтереси українського ринку страхування авіаційних ризиків на міжнародному рівні є вагомою подією для всього вітчизняного страхового ринку”, – відзначила Президент АСТ “Бусін” Непочатова Л.М.

11 грудня 2002 року

21 лютого 2003 року у ресторані “Імперія” готелю “Прем’єр Палас” відбудеться святкування 10-ї річниці з дня заснування Акціонерного страхового товариства “Бусін”.

03 грудня 2002 року

03 грудня 2002 року у Національному авіаційному університеті пройшов науково-практичний семінар “Порядок і правила проведення обов’язкового авіаційного страхування цивільної авіації в Україні” організований Державним департаментом авіаційного транспорту (УКРАВІАТРАНС) спільно із Акціонерним страховим товариством “Бусін”. У семінарі прийняли участь: президент Ліги страхових організацій України – Філонюк О.Ф., начальник економічного управління Укравіатрансу – Зеленков В.І., президент АСТ “Бусін” – канд. техн. наук Непочатова Л.М. та спеціалісти провідних українських авіакомпаній та страхових компаній.

29 жовтня 2002 року

29 жовтня 2002 року Центр підготовки та перепідготовки кадрів та інформаційно-аналітичного забезпечення страхової діяльності разом із Лігою страхових організацій України та Департаментом фінансових установ та ринків Міністерства фінансів України за всебічного сприяння АСТ “Бусін” провів семінар на тему “Порядок і правила проведення обов’язкового страхування цивільної авіації в Україні”, присвячений прийняттю Постанови КМУ від 12 жовтня 2002 року № 1535. З доповіддю щодо основних відмінностей Постанови КМУ № 1535 від попередньої Постанови КМУ № 1083 та особливостей Правил авіаційного страхування міжнародного страхового ринку виступила президент АСТ “Бусін” Непочатова Л.М.

29 травня 2002 року

29-30 травня 2002 року на базі Інституту післядипломного навчання (НАУ) було проведено науково практичний семінар “Розслідування та попередження авіаційних пригод”. Семінар був організований Державним департаментом авіаційного транспорту України, Авіаційним страховим бюро, за сприяння “АСТ “Бусін”, авіакомпанії “Аеросвіт”, АТЗТ “Авікос”, СК “Народна”. У семінарі приймали участь д.т.н. Овчаров В.Е., д.м.н. Пономаренко В.А, президент АСТ “Бусін” к.т.н. Непочатова Л.М., к.т.н. Голего В.Н. та багато інших.

03 квітня 2002 року

03 – 05 квітня 2002 року у Національному авіаційному університеті України було проведено семінар: “Страховий менеджмент авіаційних компаній та підприємств”, орієнтований на керівників, фінансових та комерційних директорів авіакомпаній, економістів та спеціалістів, що здійснюють обов’язкове авіаційне страхування цивільної авіації. Мета семінару: ознайомлення слухачів з новими міжнародними вимогами з авіаційного страхування, новою редакцією закону “Про страхування” та змінами та доповненнями до Постанови КМУ “Про затвердження Положення про порядок і правила проведення обов’язкового авіаційного страхування цивільної авіації”. З доповіддю на семінарі виступили: Зеленков В. І., начальник економічного управління “Укравіатранс”; Тім Анмак, юрисконсульт, адвокат з міжнародного авіаційного права, член Королівської Асоціації Аеронавтики; Непочатова Л. М., кандидат технічних наук, президент АСТ “Бусін” та інші.