Інститутом Аналізу Ризиків, що є незалежною аналітичною організацією, було проведено наймасштабніший публічний рейтинг страхових компаній України. Експерти проаналізували відкриту для публічного доступу фінансову інформацію (станом на 27.11.2015р.) щодо результатів діяльності 262 страховиків  (225 компаній, які займаються ризиковим страхуванням (non-life) та 37 компаній із страхування життя).

Лише 41-ій страховій компанії було призначено рейтинг інвестиційного рівня (34 non-life  страховика та 7  компаній із страхування життя), тобто тільки 34 ризикові страхові компанії з 318 діючих в Україні мають високу фінансову стійкість та здатні впевнено виконувати свої зобов’язання. Страховики, що ввійшли до цієї зеленої зони лідерів кредитного рейтингу – компанії з іноземним капіталом, а також надійні вітчизняні страхові компанії, чільне місце серед яких посідає АТ СК «БУСІН».

Решта компаній отримала рейтинг спекулятивного рівня. Слід також зазначити, що рейтинг майже 140 компаній було визначено було віднесено до червоної зони, тобто їх спекулятивний рейтинг віднесено до середнього або поганого.

Застосована аналітиком шкала кредитних рейтингів страховиків відповідає національній шкалі кредитних рейтингів України. Рейтинги інвестиційного рівня (uaAAА, uaAA, uaA, uaBBB) присвоюються компаніям, які демонструють більш високу фінансову стійкість і мають сильні позиції за своїми зобов’язаннями. Рейтинги не інвестиційного (спекулятивного) рівня (uaBB, uaB, uaCCC, uaCC, uaC) відображають підвищений ризик, який обумовлений гіршими, в порівнянні з зобов’язаннями інвестиційного рівня фінансовими можливостями компанії виконати ці зобов’язання.

Електронна версія рейтинг-листу (зведена таблиця рейтингів): https://www.iar.in.ua/openrating/?order=pa#report_top